Magnesy do zbierania

Magnesy do zbierania przeznaczone są do zastosowania we wszystkich branżach przemysłowych z koniecznością zbioru żelaznego odpadu lub części żelaznych szybko i skutecznie.

Zgodnie z zastosowaniem oferujemy kilka rodzajów magnesów od prętów przeznaczonych do usuwania wiórów i zanieczyszczeń metalowych po magnesy przeznaczone do masowego zbierania w formie mioteł magnetycznych czy trawers do zbierania. 

Poptávka

Pręty magnetyczne wyłączane (zbieraki)

 

Sterowanie zbieraka za pomocą cięgła sterującego. W stanie aktywacji zawsze jest trwale namagnesowany jeden koniec pręta. W celu usunięcia nagromadzonego materiału trzeba pręt dezaktywować pociągając za cięgło.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/sberac.png  

 

Miotła magnetyczna (powierzchnia zbierak)

 

Miotła magnetyczna przeznaczona jest przede wszystkim do naziemnego zbierania żelaznych materiałów (wiórów, gwoździ, śrubek, pyłu itp.). W stanie aktywacji dolna część (między kółkami) jest namagnesowana, w celu usunięcia nagromadzonego materiału należy miotłę dezaktywować za pomocą dźwigni, która znajduje się na górnej części magnesu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/MAG_koste.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/mag_koste_schema.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/mag_koste_schema_2.JPG

 

Dostępne rozmiary powierzchni magnetycznych: 

A) 440 x 100 mm
B) 1000 x 100 mm

 

Permanentny magnetyczny drążek (powierzchnia zbierak)

 

Przeznaczony przede wszystkim do umieszczenia na widłach wózka widłowego i do zbierania metalowych materiałów. Drążek całej powierzchni magnesu trwałego. Usunięcie nagromadzonego materiału przeprowadzane jest ręcznie. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/hrazda.JPG  

 

Na życzenie można zaoferować drążek w wersji z wyłączaniem, sterowanie za pomocą dźwigni. 

 

Permanentne magneticzne bloki

 

Magnetyczne bloki trwałe wyprodukowane są ze silnych magnesów i można je zastosować do separacji, sortowania oraz zbierania materiałów metalowych.

Magnesy wyposażone są w gwinty, dzięki którym możliwe jest zainstalować je np. nad taśmę przenośnika lub do podwozia wózka widłowego czy innej maszyny.

Usunięcie nagromadzonego materiału przeprowadza się manualnie. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/ostatni/sberove/sm_blok.JPG  

 

Dostępne rozmiary:

A) 100 x 55 x 40 mm
B) 300 x 55 x 40 mm

 

Do pobrania

KATALOG Selter