Elektromagnesy powyżej 5 ton

Elektromagnetyczne magnesy manipulacyjne są obecnie bardzo ważnym czynnikiem dzięki swoim specyficznym właściwościom. Elektromagnesy pracują z głębokim polem magnetycznym, które wraz z możliwością regulacji przynosi odpowiednie rozwiązanie dla niektórych manipulacji ciężarami. Istnieją 3 podstawowe rozwiązania, gzie bez elektromagnesów nie można pracować.

  1. Manipulacja wiązkami (prętów, rur, profili itp.): elektromagnes potrafi manipulować jedną a nawet kilku wiązkami jednocześnie. Warunkiem jest tylko połączenie wiązek za pomocą pasków. 
  2. Manipulacja wiązkami blach: podczas przemieszczania kilku blach jednocześnie z moźliwością tzw. przeglądania (tzn. krótkotrwałego obniżenia mocy w celu odrzucenia dolnej blachy).
  3. Manipulacja złomem: od niedużego złomu dla koparek czy dźwigów, do transportu luźnego i stłoczonego złomu. 

Poptávka

Wykonanie elektromagnetyczne składa się ze źródła zasilającego (umieszczonego na dźwigu), kabla zasilającego oraz bębna do przenoszenia prądu stałego ze źródła zasiljącego do magnesu i właściwego magnesu. Dla większości nowych aplikacji, obok wymienoniego już wyposażenia, potrzebne jest zasilanie awaryjne z wymaganymi danymi, które zapewnia zapasowe zasilanie w razie awarii prądu  elektrycznego. Elektromagnesy są urządzeniem stabilnym, przeznaczonym do warsztatów jedno czy wielozmianowych, z ograniczeniem temperatury roboczej ciężaru do 600°C. Nowoczesne elektromagnesy korzystają z aluminiowych cewek anodowanych, wysokiej wytrzymałości wewnętrznej masy izolacyjnej oraz neutralnej ramy magnesu. 

 

AKCESORIA

 

AVC - SPRĘŻYNOWY BĘBEN KABLOWY - AVC Z AKCESORIAMI

Zgodnie z wymaganiami konkretnego zastosowania możemy dostarczyć wraz z systemem magnetycznym również bęben kablowy. Częścią dostawy bębna kablowego jest konsola do zamocowania bębna do dźwigu oraz mała konsola do zamocowania odpowiedniego gniazdka na hak dźwigu, by zapewnić szybkie usunięcie urządzenia z dźwigu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/avc1.jpg
tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/avc2.jpg

 

Zdalne sterowanie radiowe

Wraz z magnesem można dostarczyć i zainstalować również zdalne sterowanie  radiowe, które służy do sterowania wszystkimi funkcjami magnesu lub wspólne sterowanie dla dźwigu i magnesu dostosowane do potrzeb klienta. 

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/rdo1.jpg tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/rdo2.jpg

 

System ważący

System ważący przeznaczony jest do określania aktualnej masy ciężaru zawieszonego na dźwigu. Można go wbudować do magnesu lub wprost do dźwigu.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/manipulace/tecnolift/plechy/vazicisystem.jpg